Koupelna, kterou dotváří dekorace!

Místnost, která bude zároveň plnit praktickou, ale i estetickou funkci, nemusí být vždy jednoduché. Pokud tedy plánujete rekonstrukce staré koupelny nebo máte pocit, že stávajícímu interiéru koupelny pořád jakoby něco chybělo, zaměřte se právě na drobnosti. Je až s podivem, jak mohou doplňky ozvláštnit celý interiér. Přitom se v mnoha případech jedná pouze o drobnosti, v koupelně to mohou být například dekorační svíčky Nefertem, textil nebo úložný prostor.

romantické osvětlení

Vhodně zvolený doplněk je nejenom krásný, ale i praktický…a právě na takové se dnes zaměříme.

Čarujeme za pomoci textilu

Pokud zrovna nemáte příliš vyvinuté estetické cítění a přeci jenom chcete koupelnu nějak ozvláštnit, zaměřte se na textil. Velmi vkusně vypadají barevně sladěné ručníky s osuškami nebo předložkou před vanu či toaletu. Velmi oblíbenou barvou, která se v posledních letech hojně používá pro obložení koupelny a toalety je kávově hnědá. Pokud je to i váš případ a vlastníte takto barevně sladěnou koupelnu, vsaďte na textil v krémové, hráškové nebo oranžové barvě.

světlá koupelna

Světlejším koupelnám zase budou slušet doplňky v barvě sladké růžové nebo fuchsiové.

Krom ručníků by v koupelně neměly chybět ani hebounké župany ve stejném barevném provedení. Vlastníte sprchový kout, i ten můžete ladit do podobných odstínů. Používáte s oblibou mycí houbu, možná se vám může zdát, že taková synchronizace barev už může působit přehnanou snahou o dokonalost, ovšem opak je pravdou.

Otevřené poličky jako výstavní prostor

Právě v koupelně mnoho lidí raději uvítá uzavíratelné poličky, které pohodlně ukryjí případný nepořádek. Podobnou službu obstarají i proutěné koše, do kterých můžete uložit drogistické zboží a z jednotlivých skříněk tak odstranit nepřehledný chaos. Navíc proutěné koše vypadají už samy od sebe dobře! Právě do venkovských nebo retro koupelen to pravé ořechové.