Letní čtení

Ať už se chystáte s dětmi na dovolenou pod stan, na chalupu, k moři, k babičkám a dědům, tetám a strýcům nebo kamkoliv jinam, nezapomeňte si ke svému čtení přibalit také knížku pro vaše ratolesti. Právě o volných letních dnech prázdnin a dovolených jim můžete začít číst třeba před spaním. Možná vám tento pěkný zvyk zůstane jako oblíbený i po návratu domů.

chlapci čtou knihu

Není nad nakupování knih v obchodě, kdy si můžeme knihu vzít do ruky a nahlédnout do ní. Velký a přehledný výběr máme ale i na internetu, kde je také u některých knih možnost přečíst si ukázku textu a prohlédnout si několik málo ilustrací. V nabídce jsou i e-knihy (elektronické) a audioknihy – to když si pro změnu zvolíme raději poslech místo čtení. Určitě se vám podaří vybrat to správné, kdy se začtete nebo zaposloucháte a většinou se od příběhu jen tak lehce neodtrhnete. Poutavý a napínavý děj vás vtáhne, že budete vše prožívat společně s jeho hrdiny po celou dobu čtení a vždy se budete těšit na další pokračování.

dobrodružná kniha

Vojta s Davidem si večerní čtení rodičů moc oblíbili. Jeden večer četla mamka, druhý večer taťka. Bráškové si pak knížku tajně brali ven na louku a prohlíželi si obrázky. Dobrodružný příběh o námořnících na lodi v moři je zaujal natolik, že si pak na zahradě u babičky a dědy hráli na námořníky také. U kompostu objevili sud plný vody. To bude jako moře, rozhodli. Babičce vzali z kredence dvě větší dřevěné vařečky, kterými v sudu plném vody pádlovali jako s pádly. Šplouchání vody, zčeřená hladina a odraz slunce v ní – takové hraní je opravdu bavilo.

Když je jednou ráno překvapil zvědavý srnec za plotem, jindy zase přihopsal zajíc z nedalekého lesa a odvážil se až k terase, takže ho viděli pěkně zblízka, a večer v dálce zahlédli mezi stromy tmavého divočáka – to teprve si pak připadali jako v pohádce. Prostě skvělé prázdniny jak mají být!