Rady, jak se zabalit na dovolenou

Když necestujete pravidelně každý měsíc, ale maximálně jednou do roka, balení cestovního zavazadlo pro vás může být tak trochu oříškem. Cestování nebylo nikdy dostupnější, a pokud máte tu příležitost, měli bychom si ho užít plnými doušky. Na řadě portálů seženete letenky levně levneletenky.cz a tak nic nebrání tomu začít objevovat svět.

cestovní kufr

Ženy jsou při balení mnohdy až příliš pečlivé, kufr jim pak mnohdy přetéká k prasknutí a přesto si stěžují, že minimálně polovinu věcí nechali doma. Muž se mnohdy obejde jen s minimem věcí, a kdyby mohl vyrazit na dovolenou jen s malým batohem, rozhodně ho tím nepřekvapíte. Jak ale najít rozumný balanc, do kufr zabalit vše potřebné a zbytečné nechat doma?

balení zavazadla

Ještě než se vrhnete na balení, rozumně si naplánujte průběh dovolené, koukněte na počasí v cílové destinaci a rozhodující je i doba, kterou na dovolené strávíte. Podle toho pak vyberte velikost a typ zavazadla. V případě, kdy kromě vás musíte zabalit i své malé raubíře, raději volte větší velikost zavazadla, do kterého naskládáte i jejich věci. Pokud si nejste úplně jistí, zda na něco důležitého nezapomenete, pomoci může jednoduchý seznam.

Do kufru až nakonec

Je sice pravda, že balení zavazadla není start raketoplánu, ovšem i při balení existuje řada pravidel a tipů, díky kterým nám balení půjde lépe. Ještě než se rozhodnete bezhlavě půlku svého šatníku vměstnat do malého příručního zavazadla, raději si oblečení vyskládejte na postel. Možná zjistíte, že troje květované šaty na jeden týden jsou opravdu moc a patery boty zkrátka neunosíte.

Balení krok za krokem

Ledabylé balení věcí vám ve výsledku může pěkně zkomplikovat dovolenou. Brzy po příjezdu totiž zjistíte, že potřebné věci jste si zkrátka nepřibalili. A co teď? Raději balte systematicky, dospod boty a knihy, doprostřed oblečení a navrch kosmetika a drogerie.