Zvýšení výkonu počítače

Aktualizace

Jako první můžeme začít tím, že zkontrolujeme, jestli máme aktuální ovladače, protože ty jsou pro správné fungování rozhodně podstatné. Dále se podívejte, jaké programy se Vám zapínají při spuštění, protože tím můžete urychlit start zařízení a vyhnete se tomu, že Vám poběží nějaké programy zbytečně na pozadí. Není ani na škodu, když udržujete disk čistý bez zbytečných souborů.

aktualizace softwaru

Jakmile máme tohle všechno zařízené, tak se můžeme podívat na to, jak zvednout výkon oproti běžnému stavu. Třeba výrobci procesorů mnohdy mají Boost režim, který umožní přetaktování s tím vyšší výkon. Je to bezpečná varianta i pro lidi, kteří nerozumí taktování a podobně. Můžeme také v režimu napájení nastavit režim zaměřený na výkon, akorát zařízení spotřebuje více elektřiny. Když potřebujeme, aby nám běžela především třeba nějaká hra plynule, tak jí můžeme natavit nejvyšší prioritu využití výkonu ve správci úloh.

Výměna komponentů

Nejjednodušším vylepšením počítače je přidání RAM karet, přičemž tato dočasná paměť je potřeba u řady procesů. Nejméně je vhodné volit 8GB, ale když zvolíme 16 GB, tak nám ještě zbyde dostatečná rezerva. U dalších komponentů už je to složitější a také musíme počítat, že celá přestavba nás bude něco stát. Když vylepšíme procesor, tak dále je vhodné vyměnit i grafiku, protože silný procesor a slabá grafika není třeba pro hraní her ideální kombinace.

základní deska

I když bude jedna součástka oproti ostatním zaostávat, tak nás může dost brzdit, což jistě nechcete. Všechny komponenty musí být kompatibilní mezi sebou a také se základní deskou. Ta je, jak z názvu vyplývá základem. Jestliže tedy máme starý kancelářský počítač, tak je na zvážení, jestli nebude lepší nechat si poskládat nový stroj a ten starý třeba prodat. Je totiž potřeba myslet i ekonomicky, abychom za danou částku dostali dobrou kvalitu a výkon třeba na několik let.